Diot Lazer Epilasyon

Diot Lazer Epilasyon etkili bir epilasyon yöntemidir. Lazer teknolojilerinin gelişimi ile birlikte 810 nm dalga boyundaki lazer ışığı kullanan bu lazerler üretilmiştir.

Bu lazerler diğerlerinden farklı teknik özelliklere sahiptir. Teknik farklardan biri diode lazerin ciltte alexandrite lazerden daha derine inebilmesidir. Bu derinlik en derindeki kıl köklerine kadar ulaşmaya olanak sağlar. Küçük miktardaki bu derinlik farkı deri içinde büyük bir derinliğe denk gelir. Diode lazerin bu özelliği önemli avantajlar sağladığı için önemlidir. Derimiz sırt bölgesi gibi bölgelerde normalden daha kalındır. Lazer bilindiği gibi kıl köklerine etki ederek epilasyon sağlar. Lazer kıl köklerine yeterince ulaşamazsa etkisi sınırlı kalır. Beklenen epilasyon başarısı sağlanamaz. Diode lazer kıl kökleri derinde olan sırt gibi bölgelerde de etkili epilasyon sağlayabilmektedir. Bu özelliği sayesinde diode lazerler yüz bölgesinde, erkeklerde sırt, omuz epilasyonunda avantaj sağlamaktadır. Diode lazerlerin bir başka özelliği ise melanin tarafından alexandrite lazerden daha az tutulmasıdır. Aslında bu kıl köküne etkisi için istenmeyen bir durumdur. Fakat koyu cilt yapısına sahip olan kişilerde ise bu durum avantaj sağlamaktadır. Bu özelliği sayesinde diode lazerler, alexandrite lazerin uygulanamadığı koyu renk ciltlerde de kullanılabilir. Koyu ciltler için en iyi lazerlerden biri diode lazerdir.

Diode lazer epilasyon sistemi ince tüylerde de başarılı olmaktadır. Yüz bölgesinde hem ince hem kalın tüyler birlikte bulunur. Alexandrite lazer bu bölgede ince tüyleri tetikleyebilir. Yani azaltacağına arttırabilir. Bazı durumlarda ise yüz bölgesinde alexandrite lazer ince tüyleri kalınlaştırıp gözle görünür kıllara dönüştürebilmektedir. Bu nedenle yüz bölgesinde alexandrite lazerin kullanımını kesinlikle önermiyoruz. Yüz bölgesinde diode lazer ince tüylere bu olumlu etkisinden dolayı en çok kullanılan lazerdir. Biz tüm yüz, kol, sırt ve omuz uygulamalarında diode lazer epilasyon yöntemini öneriyoruz. Böylece hem ince hem de kalın tüylerde etkili epilasyon sağlayabiliyoruz. Diode epilasyon tüm vücut bölgelerindeki kalın kıllarda da son derece etkili bir lazerdir. Genital dahil her bölgede başarı sağladığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Bu yöntem ile vücutta lazer uygulanabilen her bölgede epilasyon yapılabilir.
Diot Teknoljisin Hakkında Bilgilendirme Dalga Boyu 810 nm dir.
Diot Lazer

  • Alexandrite lazerden daha az melanin tarafından emilse de kılı tahrip etmeye yetecek emilim gerçekleşir.
  • Koyu renk ciltlerde de kullanılabilir
  • Kontakt yada hava soğutmalı tipleri vardır. Kontakt tiplerinde hijyen açısından sıkıntı yaratabilir.
  • Dalga boyu 810 nm’dir.
  • Bu dalga boyu deride alexandrite lazerlere göre daha derine ulaşabilir.
  • Pulse süresi cihazın teknik özelliklerinden dolayı uzundur ve esmer tenlilerde kullanılabilir.
  • Pulse süresinin uzun olması ince kıllarda etkinliği azaltabilir.
  • Derin ve kalın kıllarda etkinliği daha fazladır.
  • Derinlere etki etmesi bu lazerin avantajı iken derin dokuları etkilemesi ağrıyı arttırır.
  • Alexandrite lazerlere göre daha ağrılıdır.